برگزاري سومين جشنواره خيرين مدرسه‌ساز بهارستان

 رئيس آموزش و پرورش گلستان و بوستان رباط كريم گفت: سومين جشنواره خيرين مدرسه ساز شهرستان بهارستان با حضور حدود 300 نفر از خيرين مدرسه برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از بهارستان سيدضيا چراغي در مراسم تقدير از معلمان نمونه و همچنين گراميداشت شهداي فرهنگي اين شهرستان اظهار داشت: همه ساله در اين هفته فرصتي پيش مي‌آيد كه بتوانيم از مقام شامخ تلاشگران عرصه تعليم و تربيت ميهن و زنان و مرداني كه در مسير رشد و توسعه دين و ميهن نقش به سزايي دارند، تجليل كنيم.
وي ادامه داد: جهادگران تعليم و تربيت در مسير مقدسي قدم برداشته‌اند كه تاكنون در اين عرصه حساس از هيچ كوششي دريغ نكرده‌اند.
چراغي در ادامه با اشاره به نقش معلم در جامعه افزود: قشر معلم يكي از متعهدترين چهره‌هاي منابع انساني يك جامعه محسوب مي‌شوند .
وي خاطرنشان ساخت: با توجه به توانمندي‌هاي علمي، مهارتي، حرفه‌اي و پژوهشي معلمان در جامعه، آنان پس از پيروزي شكوهمند ايران اسلامي نقش اثرگذاري را درمسير توسعه و ارتقاي تحصيل در جامعه داشته‌اند.
اين مسئول تصريح كرد: معلمان در فعاليت‌هاي آموزشي و تربيتي خود روزانه در مراحل ياددهي و يادگيري از روش‌هاي مختلف براي رسيدن به اهداف تعليم و تربيت بهره مي‌جويند و اين امر نشان از پيشرفت معلمان جهادگر در اين عرصه است.
چراغي در ادامه با تشريح توفيقات آموزش و پرورش اين شهرستان اذعان داشت: آموزش و پرورش نهادي است كه در طي سال‌هاي پس از پيروزي انقلاب اسلامي در جهت پيشبرد اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي گام‌هاي اساسي را برداشته و توفيقاتي را در اين راه نيز به دست آورده است.
چراغي با مقايسه عملكرد اين نهاد آموزش و تعليمي در طي فعاليت دولت دهم نيز خاطرنشان ساخت: اگر مروري كوتاه به عملكرد درخشان اين نهاد در دولت نهم و دهم داشته باشيم به اين نتيجه خواهيم رسيد كه در سال‌هاي اخير و با طرح نظريه تحول بنيادين در آموزش و پرورش توسط مقام معظم رهبري و پيگيري مسئولان اين نهاد با رشد پرشتابي مواجه بوده است.
اين مسئول فرهنگي در شهرستان بهارستان ادامه داد: به رغم برخي مشكلات آموزشي در
بخش‌هاي بوستان و گلستان و همچنين وجود محروميت در اين مناطق، اما در طي سال‌هاي گذشته و بر اساس ارزيابي‌هاي صورت گرفته توانستيم افتخارات متعددي را به ارمغان بياوريم .
چراغي اظهار داشت: در سال گذشته اداره آموزش و پرورش اين شهرستان با داشتن استعدادهاي بالقوه خود در همه زمينه‌ها توانست به جايگاه برتري در سطح كشور و استان دست پيدا كند كه همه اين توفيقات مرهون تلاش‌هاي شبانه‌روزي جهادگران علم و تربيت در اين شهرستان بوده است.
رئيس اداره آموزش و پرورش بوستان و گلستان همچنين اظهار داشت: هفته معلم امسال از اين نظر براي ما حائز اهميت است كه در سال 1389 با ياري خداوند و همت والاي تمامي همكاران آموزش و پرورش، شهرستان در جايگاهي متفاوت با سال‌هاي گذشته قرار گرفت .
به گفته وي در شهرستان بهارستان، رشد كمي و كيفي در عرصه‌هاي مختلف و كسب رتبه‌هاي ارزشمند توسط فرهنگيان و دانش‌آموزان در زمينه‌هاي مختلف رويداد بسيار قابل توجهي بود كه در اين شهرستان اتفاق افتاد.
وي در ادامه با اشاره به تقارن هفته معلم و برگزاري سومين جشنواره خيرين مدرسه‌ساز در شهرستان بهارستان نيز افزود: در هفته معلم از سوي اداره آموزش و پرورش بوستان و گلستان سومين جشنواره خيرين مدرسه ساز شهرستان بهارستان با حضور حدود 300 نفر از خيرين مدرسه برگزار مي‌شود.
چراغي اظهار داشت: اين جشنواره با سه اهدف از پيش تعيين شده در فرهنگسراي شهيد مطهري برگزار مي‌شود كه اميدواريم با استقبال بي‌نظير خيرين مدرسه‌ساز و مسئولان استاني و شهرستاني مواجه شود.
به گفته وي تجليل از خيرين مدرسه ساز شهرستان، جذب خيرين جديد به منظور تأمين نياز‌ها و تقويت فرهنگ نيكوكاري و مدرسه‌سازي از ديگر اهداف اين جشنواره است.
چراغي در ادامه نقش خيرين مدسه ساز در بخش‌هاي بوستان و گلستان را مهم ارزيابي و افزود: خيرين مدرسه‌ساز در اين شهرستان با اهداي زمين، احداث مدرسه و تجهيز مدارس نقش بسيار ارزنده‌اي دارند.
وي تصريح كرد: بخش قابل توجهي از دانش‌آموزان شهرستان بهارستان هم اكنون در مدارس خيرساز مشغول به تحصيل هستند و اين نشانگر عزم و همت والاي خيرين در اين منطقه است.
در پايان اين مراسم از معلمان و مديران مدارس بخش‌هاي بوستان و گلستان با اهداي لوح تنديس قدرداني به عمل آمد.